Saint-Remy-le-Petit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Remy-le-Petit
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Remy-le-Petit
Vendndodhja
Saint-Remy-le-Petit is located in Franca
Saint-Remy-le-Petit
Saint-Remy-le-Petit
49°24′52″V 4°14′24″L / 49.414444444444°V 4.24°L / 49.414444444444; 4.24Koordinatat: 49°24′52″V 4°14′24″L / 49.414444444444°V 4.24°L / 49.414444444444; 4.24
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.5 km2
Popullsia 54 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08300
INSEE 08397


Saint-Remy-le-Petit është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Saint-Remy-le-Petit ka një popullsi prej 54 banorë dhe sipërfaqe 7.5 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Remy-le-Petit – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale