Saint Paul (Alberta)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Saint Paul (kthjellim).
Saint Paul
—  qytet  —
Saint Paul is located in Kanadaja
Saint Paul
Saint Paul
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Ndarja statistikore Divizioni Nr. 12 (Alberta)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°59′34″V 111°17′50″P / 53.992778°V 111.297222°P / 53.992778; -111.297222 (Saint Paul)Koordinatat: 53°59′34″V 111°17′50″P / 53.992778°V 111.297222°P / 53.992778; -111.297222 (Saint Paul)
Sipërfaqja 6,86 km2
Popullsia 5.106 banorë 2006
Dendësia 744,31 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
www.town.stpaul.ab.ca/

Saint Paul është një qytetDivizioni Nr. 12 (Alberta), provinca Alberta, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 6.86 km² dhe popullsi 5106 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Alberta