Sainte-Vaubourg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sainte-Vaubourg
Komunë
noform
Pamje nga Sainte-Vaubourg
Vendndodhja
Sainte-Vaubourg is located in Franca
Sainte-Vaubourg
Sainte-Vaubourg
49°27′41″V 4°35′22″L / 49.461388888889°V 4.5894444444444°L / 49.461388888889; 4.5894444444444Koordinatat: 49°27′41″V 4°35′22″L / 49.461388888889°V 4.5894444444444°L / 49.461388888889; 4.5894444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.91 km2
Popullsia 86 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08130
INSEE 08398


Sainte-Vaubourg është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Sainte-Vaubourg ka një popullsi prej 86 banorë dhe sipërfaqe 6.91 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sainte-Vaubourg – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale