Saki Kumagai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saki Kumagai
Saki Kumagai in 2011.JPG
Të dhënat personale
Emri i plotëSaki Kumagai
Data e lindjes (1990-10-17) 17 Tetor, 1990 (29 vjeç)
Vendi i lindjesHokkaido, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009–2011Urawa Reds44(8)
2011–2013Frankfurt38(2)
2013–Olympique Lyonnais119(22)
Ekipi kombëtar
2008–Japonia100(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Saki Kumagai (熊谷 紗希 Kumagai Saki?, lindur më 17 Tetor 1990) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 100 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1][2]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2008 2 0
2009 0 0
2010 15 0
2011 16 0
2012 16 0
2013 9 0
2014 5 0
2015 11 0
2016 7 0
2017 9 0
2018 10 0
Gjithsej 100 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Japan Football Association(japonisht)
  2. ^ 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 Archived 11 August 2018[Date mismatch] at the Wayback Machine., 2016, 2017 Archived 23 March 2019[Date mismatch] at the Wayback Machine., 2018 Japan Football Association(japonisht)