Saki Ueno

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saki Ueno
Të dhënat personale
Emri i plotëSaki Ueno
Data e lindjes (1994-11-20) 20 Nëntor, 1994 (25 vjeç)
Vendi i lindjesChiba, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2013–JEF United Chiba114(3)
Ekipi kombëtar
2013Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Saki Ueno (上野 紗稀 Ueno Saki?, lindur më 20 Nëntor 1994) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2013 1 0
Gjithsej 1 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2013 Japan Football Association(japonisht)