Sakiko Ikeda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sakiko Ikeda
Të dhënat personale
Emri i plotëSakiko Ikeda
Data e lindjes (1992-09-08) 8 Shtator, 1992 (27 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japonia
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–Urawa Reds97(0)
Ekipi kombëtar
2017–Japonia14(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Sakiko Ikeda (池田 咲紀子 Ikeda Sakiko?, lindur më 8 Shtator 1992) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 14 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2017 8 0
2018 6 0
Gjithsej 14 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2017 Archived 23 March 2019[Date mismatch] at the Wayback Machine., 2018 Japan Football Association(japonisht)