Sales de Llierca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sales de Llierca
Komunë
noform
Kisha
Vendndodhja
Sales de Llierca is located in Spanjë
Sales de Llierca
Sales de Llierca

Koordinatat: 42°14′16″V 2°39′3″L / 42.23778°V 2.65083°L / 42.23778; 2.65083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Garrotxa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.84 km2
Popullsia 144 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 14′ 16″ Veri

2° 39′ 3″ Lindje


Sales de Llierca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës Girona, në Katalonia. Sales de Llierca ka 144 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 35.84 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]