Salih bin Abdullah el-Humeid

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Saliḥ ibn Abdullah Ibn Humaid (Arabisht: ابن حميد، صالح بن عبد الله‎‎; lindi më 10 maj 1947) ishte kryetar i asamblesë konsultative të Arabisë Suadite[1] dhe është gjithashtu imam i Xhamisë së Shenjtë.[2] Ai gjithashtu është anëtar i Akademisë së Gjuhës Arabe në Meke.[3]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Mundo, Instituto del Tercer (2008). Guia del Mundo 2009. IEPALA Editorial. f. 85.  978-84-675-3225-8. Marrë më 16 gusht 2010.
  2. ^ "Makkah imam warns against gross misuse of holy sites".
  3. ^ معالي الشيخ الدكتور/ صالح بن عبدالله بن حميد. Uebfaqja Zyrtare e Akademisë, 9 shkurt 2015. Accessed 8 nëntor 2016.