Sallent

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sallent
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Sallent is located in Spanjë
Sallent
Sallent

Koordinatat: 41°49′33″V 1°53′42″L / 41.82583°V 1.89500°L / 41.82583; 1.89500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages
Kryetari i Bashkisë Jordi Moltó Biarnés
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 65.8 km2
Lartësia 278 m (m.n.d.)
Popullsia 7083 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Sallentins
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 49′ 33″ Veri

1° 53′ 42″ Lindje


Sallent është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sallent ka 7083 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 65.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Sallent – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale