Sanikiluaq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Sanikiluaq (kthjellim).


Sanikiluaq
Sanikiluaq - ᓴᓂᑭᓗᐊᖅ
—  fshat (hamlet)  —
Sanikiluaq is located in Kanadaja
Sanikiluaq
Sanikiluaq
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Nunavut – stema Nunavut
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Kryebashkiaku Elijassie Sala
Statistika dhe Territori
Koordinatat 56°32′34″V 79°13′30″P / 56.54278°V 79.22500°P / 56.54278; -79.22500 (Sanikiluaq)Koordinatat: 56°32′34″V 79°13′30″P / 56.54278°V 79.22500°P / 56.54278; -79.22500 (Sanikiluaq)
Lartësia 32 m (m.n.d)
Sipërfaqja 115 km2
Popullsia 744 banorë 2006
Dendësia 6,47 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kodi Postar X0A 0W0

Sanikiluaq është një fshat (hamlet) në Provincën Nunavut, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 115 km² dhe popullsi 744 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Nunavut