Jump to content

Sant Adrià de Besòs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Sant Adrià de Besòs
Plaça de la Vila dominated by the city hall
Plaça de la Vila dominated by the city hall
Flamuri i Sant Adrià de Besòs
Stema zyrtare e Sant Adrià de Besòs
Popullsia
 • Gjithsej35.151[1]
Emri i banorëveAdrianenc, adrianenca (ca)
Faqja zyrtarehttp://www.sant-adria.net

Sant Adrià de Besòs është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Barcelonès, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Adrià de Besòs ka 35151[3] banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.78[2] km2.

  1. ^ "Anuari de Població 2012" (në katalonisht). Ajuntament de Sant Adrià de Besòs. 2012. Marrë më 11 korrik 2012. {{cite journal}}: Burimi journal ka nevojë për |journal= (Ndihmë!)[lidhje e vdekur]
  2. ^ a b "Sant Adrià de Besòs. Situació geogràfica". Municat (në katalonisht). Generalitat de Catalunya. Arkivuar nga origjinali më 20 nëntor 2015. Marrë më 11 korrik 2012. Gabim referencash: Invalid <ref> tag; name "Generalitat de Catalunya" defined multiple times with different content
  3. ^ "Anuari de Població 2012" (në katalonisht). Ajuntament de Sant Adrià de Besòs. 2012. Marrë më 11 korrik 2012. {{cite journal}}: Burimi journal ka nevojë për |journal= (Ndihmë!)[lidhje e vdekur]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]