Sant Feliu Sasserra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Feliu Sasserra
Komunë
noform
Cal Nons as seen from Les Cases Noves
Stema_figuraBandera de Sant Feliu Sasserra.svg
Vendndodhja
Sant Feliu Sasserra is located in Spanjë
Sant Feliu Sasserra
Sant Feliu Sasserra

Koordinatat: 41°56′47″V 2°1′23″L / 41.94639°V 2.02306°L / 41.94639; 2.02306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages
Kryetari i Bashkisë Andreu Riba i Terra
Partia ERC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.38 km2
Lartësia 617 m (m.n.d.)
Popullsia 641 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Santfeliuenc, santfeliuenca, feliuenc, feliuenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 56′ 47″ Veri

2° 1′ 23″ Lindje

Faqja Zyrtare www.santfeliusasserra.cat


Sant Feliu Sasserra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Feliu Sasserra ka 641 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 22.38 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]