Sant Feliu de Buixalleu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Feliu de Buixalleu
Komunë
Vendndodhja
Sant Feliu de Buixalleu is located in Spanjë
Sant Feliu de Buixalleu
Sant Feliu de Buixalleu

Koordinatat: 41°47′35″V 2°35′15″L / 41.79306°V 2.58750°L / 41.79306; 2.58750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Selva
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 61.94 km2
Popullsia 768 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 47′ 35″ Veri

2° 35′ 15″ Lindje


Sant Feliu de Buixalleu është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Selva, të provincës Girona, në Katalonia. Sant Feliu de Buixalleu ka 768 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 61.94 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]