Sant Feliu de Pallerols

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Feliu de Pallerols
Komunë
Vendndodhja
Sant Feliu de Pallerols is located in Spanjë
Sant Feliu de Pallerols
Sant Feliu de Pallerols

Koordinatat: 42°4′36″V 2°30′29″L / 42.07667°V 2.50806°L / 42.07667; 2.50806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Garrotxa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.8 km2
Popullsia 1330 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 4′ 36″ Veri

2° 30′ 29″ Lindje


Sant Feliu de Pallerols është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës Girona, në Katalonia. Sant Feliu de Pallerols ka 1330 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 34.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]