Sant Ferriol

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Ferriol
Komunë
Vendndodhja
Sant Ferriol is located in Spanjë
Sant Ferriol
Sant Ferriol

Koordinatat: 42°11′V 2°40′L / 42.183°V 2.667°L / 42.183; 2.667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Garrotxa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.26 km2
Popullsia 228 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Sant Ferriol është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës Girona, në Katalonia. Sant Ferriol ka 228 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 42.26 km2.

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]