Sant Gregori

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Gregori
Komunë
Vendndodhja
Sant Gregori is located in Spanjë
Sant Gregori
Sant Gregori

Koordinatat: 41°59′27″V 2°45′26″L / 41.99083°V 2.75722°L / 41.99083; 2.75722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Gironès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 49.32 km2
Popullsia 3280 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 59′ 27″ Veri

2° 45′ 26″ Lindje


Sant Gregori është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Gironès, të provincës Girona, në Katalonia. Sant Gregori ka 3280 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 49.32 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]