Sant Guim de Freixenet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Sant Guim de Freixenet
Stema zyrtare e Sant Guim de Freixenet
Popullsia
 • Gjithsej1.126

Sant Guim de Freixenet është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segarra, të provincës Lleida, në Katalonia. Sant Guim de Freixenet ka 1126 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 25.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]