Sant Hilari Sacalm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Hilari Sacalm
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Sant Hilari Sacalm is located in Spanjë
Sant Hilari Sacalm
Sant Hilari Sacalm

Koordinatat: 41°52′46″V 2°30′46″L / 41.87944°V 2.51278°L / 41.87944; 2.51278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Selva
Kryetari i Bashkisë Robert Fauria i Danés
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 83.24 km2
Lartësia 800 m (m.n.d.)
Popullsia 5753 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Hilariencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17403
Koordinatat 41° 52′ 46″ Veri

2° 30′ 46″ Lindje


Sant Hilari Sacalm është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Selva, të provincës Girona, në Katalonia. Sant Hilari Sacalm ka 5753 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 83.24 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]