Sant Jaume de Frontanyà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Jaume de Frontanyà
Komunë
Stema_figuraBandera de Sant Jaume de Frontanyà.svg
Vendndodhja
Sant Jaume de Frontanyà is located in Spanjë
Sant Jaume de Frontanyà
Sant Jaume de Frontanyà

Koordinatat: 42°11′20″V 2°1′33″L / 42.18889°V 2.02583°L / 42.18889; 2.02583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Berguedà
Kryetari i Bashkisë Ramon Vilalta i Clotet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.26 km2
Lartësia 1072 m (m.n.d.)
Popullsia 24 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Frontanyenc, Frontanyenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 11′ 20″ Veri

2° 1′ 33″ Lindje

Faqja Zyrtare www.santjaumedefrontanya.net


Sant Jaume de Frontanyà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Jaume de Frontanyà ka 24 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.26 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]