Sant Jaume de Llierca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Jaume de Llierca
Komunë
Vendndodhja
Sant Jaume de Llierca is located in Spanjë
Sant Jaume de Llierca
Sant Jaume de Llierca

Koordinatat: 42°12′52″V 2°36′30″L / 42.21444°V 2.60833°L / 42.21444; 2.60833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Garrotxa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.73 km2
Popullsia 774 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 12′ 52″ Veri

2° 36′ 30″ Lindje


Sant Jaume de Llierca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës Girona, në Katalonia. Sant Jaume de Llierca ka 774 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.73 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]