Sant Joan de Mollet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Joan de Mollet
Komunë
Vendndodhja
Sant Joan de Mollet is located in Spanjë
Sant Joan de Mollet
Sant Joan de Mollet

Koordinatat: 42°02′38″V 2°56′28″L / 42.044°V 2.941°L / 42.044; 2.941

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Gironès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.16 km2
Popullsia 522 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Sant Joan de Mollet është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Gironès, të provincës Girona, në Katalonia. Sant Joan de Mollet ka 522 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.16 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]