Sant Joan les Fonts

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Joan les Fonts
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Sant Joan les Fonts is located in Spanjë
Sant Joan les Fonts
Sant Joan les Fonts

Koordinatat: 42°12′54″V 2°30′50″L / 42.21500°V 2.51389°L / 42.21500; 2.51389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Gerona
Qarku Garrotxa
Kryetari i Bashkisë Joan Espona Agustín
Partia Convergence and Union
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.8 km2
Lartësia 342 m (m.n.d.)
Popullsia 2751 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Santjoanenc
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17857
Koordinatat 42° 12′ 54″ Veri

2° 30′ 50″ Lindje

Faqja Zyrtare webspobles.ddgi.cat/sites/sant_joan_les_fonts/default.aspx


Sant Joan les Fonts është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës Gerona, në Katalonia. Sant Joan les Fonts ka 2751 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]