Sant Jordi Desvalls

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Jordi Desvalls
Komunë
Vendndodhja
Sant Jordi Desvalls is located in Earth
Sant Jordi Desvalls
Sant Jordi Desvalls (Earth)

Koordinatat: 42°04′16″V 2°57′11″L / 42.071°V 2.953°L / 42.071; 2.953

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Gironès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.63 km2
Popullsia 667 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Sant Jordi Desvalls është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Gironès, të provincës Girona, në Katalonia. Sant Jordi Desvalls ka 667 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.63 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]