Sant Julià de Ramis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Julià de Ramis
Komunë
Vendndodhja
Sant Julià de Ramis is located in Spanjë
Sant Julià de Ramis
Sant Julià de Ramis

Koordinatat: 42°1′42″V 2°51′12″L / 42.02833°V 2.85333°L / 42.02833; 2.85333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Gironès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.76 km2
Popullsia 3348 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 1′ 42″ Veri

2° 51′ 12″ Lindje


Sant Julià de Ramis është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Gironès, të provincës Girona, në Katalonia. Sant Julià de Ramis ka 3348 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.76 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]