Sant Julià del Llor i Bonmatí

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Julià del Llor i Bonmatí
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Sant Julià del Llor i Bonmatí is located in Spanjë
Sant Julià del Llor i Bonmatí
Sant Julià del Llor i Bonmatí

Koordinatat: 41°45′49″V 2°39′57″L / 41.76361°V 2.66583°L / 41.76361; 2.66583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Selva
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.8 km2
Lartësia 117 m (m.n.d.)
Popullsia 1276 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17903
Koordinatat 41° 45′ 49″ Veri

2° 39′ 57″ Lindje

Faqja Zyrtare {{URL|example.com|optional display text}}


Sant Julià del Llor i Bonmatí është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Selva, të provincës Girona, në Katalonia. Sant Julià del Llor i Bonmatí ka 1276 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]