Sant Martí Vell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Martí Vell
Komunë
Vendndodhja
Sant Martí Vell is located in Spanjë
Sant Martí Vell
Sant Martí Vell

Koordinatat: 42°1′19″V 2°55′54″L / 42.02194°V 2.93167°L / 42.02194; 2.93167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Gironès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.48 km2
Popullsia 258 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 1′ 19″ Veri

2° 55′ 54″ Lindje

Faqja Zyrtare {{URL|example.com|optional display text}}

Sant Martí Vell është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Gironès, të provincës Girona, në Katalonia. Sant Martí Vell ka 258 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17.48 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]