Sant Marti de Llemena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Martí de Llémena
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Sant Martí de Llémena is located in Spanjë
Sant Martí de Llémena
Sant Martí de Llémena

Koordinatat: 42°2′17″V 2°38′56″L / 42.03806°V 2.64889°L / 42.03806; 2.64889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Girones
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.18 km2
Lartësia 256 m (m.n.d.)
Popullsia 545 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17172
Koordinatat 42° 2′ 17″ Veri

2° 38′ 56″ Lindje


Sant Martí de Llémena është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Gironès, të provincës Girona, në Katalonia. Sant Martí de Llémena ka 545 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 43.18 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]