Sant Mateu de Bages

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Mateu de Bages
Komunë
Vendndodhja
Sant Mateu de Bages is located in Spanjë
Sant Mateu de Bages
Sant Mateu de Bages

Koordinatat: 41°48′21″V 1°43′9″L / 41.80583°V 1.71917°L / 41.80583; 1.71917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 102.93 km2
Popullsia 642 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 48′ 21″ Veri

1° 43′ 9″ Lindje


Sant Mateu de Bages është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Mateu de Bages ka 642 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 102.93 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]