Sant Salvador de Guardiola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Salvador de Guardiola
Komunë
Vendndodhja
Sant Salvador de Guardiola is located in Spanjë
Sant Salvador de Guardiola
Sant Salvador de Guardiola

Koordinatat: 41°40′48″V 1°45′59″L / 41.68000°V 1.76639°L / 41.68000; 1.76639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.2 km2
Popullsia 3146 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 40′ 48″ Veri

1° 45′ 59″ Lindje


Sant Salvador de Guardiola është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Salvador de Guardiola ka 3146 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]