Santa Coloma de Cervelló

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Coloma de Cervelló
Komunë
Vendndodhja
Santa Coloma de Cervelló is located in Spanjë
Santa Coloma de Cervelló
Santa Coloma de Cervelló

Koordinatat: 41°22′12″V 2°01′19″L / 41.370°V 2.022°L / 41.370; 2.022

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Baix Llobregat
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 7081 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Santa Coloma de Cervelló është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Katalonia. Santa Coloma de Cervelló ka 7081 banorë .

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]