Santa Coloma de Farners

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Coloma de Farners
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Santa Coloma de Farners is located in Spanjë
Santa Coloma de Farners
Santa Coloma de Farners

Koordinatat: 41°51′53″V 2°39′51″L / 41.86472°V 2.66417°L / 41.86472; 2.66417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Selva
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 71.31 km2
Lartësia 142 m (m.n.d.)
Popullsia 9169 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit colomenc, colomenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 51′ 53″ Veri

2° 39′ 51″ Lindje


Santa Coloma de Farners është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Selva, të provincës Girona, në Katalonia. Santa Coloma de Farners ka 9169 banorë (2001), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 71.31 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]