Santa Cristina d'Aro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Cristina d'Aro
Komunë
noform
Vendndodhja
Santa Cristina d'Aro is located in Spanjë
Santa Cristina d'Aro
Santa Cristina d'Aro

Koordinatat: 41°48′53″V 3°0′4″L / 41.81472°V 3.00111°L / 41.81472; 3.00111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Kryetari i Bashkisë Ricard Herrero i Suñer
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 67.58 km2
Lartësia 30 m (m.n.d.)
Popullsia 5017 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17246
Koordinatat 41° 48′ 53″ Veri

3° 0′ 4″ Lindje

Faqja Zyrtare www.santacristina.net


Santa Cristina d'Aro është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Santa Cristina d'Aro ka 5017 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 67.58 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]