Santa Maria d'Oló

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Maria d'Oló
Komunë
Vendndodhja
Santa Maria d'Oló is located in Spanjë
Santa Maria d'Oló
Santa Maria d'Oló

Koordinatat: 41°52′30″V 2°2′10″L / 41.87500°V 2.03611°L / 41.87500; 2.03611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages (Moianès after 24 May 2015)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 66.18 km2
Popullsia 1066 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 52′ 30″ Veri

2° 2′ 10″ Lindje


Santa Maria d'Oló është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages (Moianès after 24 May 2015), të provincës Barcelona, në Katalonia. Santa Maria d'Oló ka 1066 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 66.18 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]