Sapogne-sur-Marche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sapogne-sur-Marche
Komunë
noform
Pamje nga Sapogne-sur-Marche
Stema_figura
Vendndodhja
Sapogne-sur-Marche is located in Franca
Sapogne-sur-Marche
Sapogne-sur-Marche
49°35′58″V 5°19′04″L / 49.599444444444°V 5.3177777777778°L / 49.599444444444; 5.3177777777778Koordinatat: 49°35′58″V 5°19′04″L / 49.599444444444°V 5.3177777777778°L / 49.599444444444; 5.3177777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.41 km2
Popullsia 139 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08370
INSEE 08399


Sapogne-sur-Marche është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Sapogne-sur-Marche ka një popullsi prej 139 banorë dhe sipërfaqe 5.41 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sapogne-sur-Marche – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale