Saranda Hashani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saranda Hashani
Të dhënat personale
Emri i plotëSaranda Hashani
Data e lindjes (1996-05-20) 20 Maj 1996 (24 vjeç)
Vendi i lindjesMali i Zi
PozicioniSulmuese
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2014–2015FC Zürich
Ekipi kombëtar
2016–Shqipëria2(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 14:43, 6 March 2016 (UTC).

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 14:43, 6 March 2016 (UTC)

Saranda Hashani (e lindur më 20 Maj 1996), është një futbolliste shqiptare e cila luan për klubin e FC Zürich.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]