Sarrià de Ter

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sarrià de Ter
Komunë
noform
Kisha
Vendndodhja
Sarrià de Ter is located in Spanjë
Sarrià de Ter
Sarrià de Ter

Koordinatat: 42°1′V 2°50′L / 42.017°V 2.833°L / 42.017; 2.833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Gironès
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 4714 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Sarrià de Ter është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Gironès, të provincës Girona, në Katalonia. Sarrià de Ter ka 4714 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]