Satoshi Miyauchi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Satoshi Miyauchi
Të dhënat personale
Emri i plotëSatoshi Miyauchi
Data e lindjes (1959-11-26) 26 Nëntor, 1959 (61 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1978–1988Furukawa Electric
Ekipi kombëtar
1984–1987Japonia20(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Satoshi Miyauchi (lindur më 26 Nëntor 1959) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 20 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1984 1 0
1985 8 0
1986 6 0
1987 5 0
Gjithsej 20 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]