Satoshi Tezuka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Satoshi Tezuka
Të dhënat personale
Emri i plotëSatoshi Tezuka
Data e lindjes (1958-09-04) 4 Shtator, 1958 (63 vjeç)
Vendi i lindjesTochigi, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1981–1991Fujita Industries
Ekipi kombëtar
1980–1988Japonia25(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Satoshi Tezuka (lindur më 4 Shtator 1958) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 25 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1980 2 0
1981 6 0
1982 0 0
1983 0 0
1984 0 0
1985 2 0
1986 4 0
1987 8 2
1988 3 0
Gjithsej 25 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]