Satoshi Tsunami

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Satoshi Tsunami
Të dhënat personale
Emri i plotëSatoshi Tsunami
Data e lindjes (1961-08-14) 14 Gusht, 1961 (60 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1980–1995Verdy Kawasaki
1996–1997Avispa Fukuoka
1997–1998Bellmare Hiratsuka
Ekipi kombëtar
1980–1995Japonia78(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Satoshi Tsunami (lindur më 14 Gusht 1961) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 78 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1980 3 0
1981 7 0
1982 8 0
1983 10 0
1984 5 0
1985 7 0
1986 5 2
1987 10 0
1988 0 0
1989 0 0
1990 0 0
1991 0 0
1992 10 0
1993 10 0
1994 0 0
1995 3 0
Gjithsej 78 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]