Satoshi Yamaguchi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Satoshi Yamaguchi
Të dhënat personale
Emri i plotëSatoshi Yamaguchi
Data e lindjes (1959-08-01) 1 Gusht, 1959 (61 vjeç)
Vendi i lindjesOita, Japoni
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1978–1984Mitsubishi Motors
Ekipi kombëtar
1981Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Satoshi Yamaguchi (lindur më 1 Gusht 1959) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1981 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]