Saul Martínez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saul Martínez
Të dhënat personale
Emri i plotëSaul Martínez
Data e lindjes (1976-01-29) 29 Janar, 1976 (45 vjeç)
Vendi i lindjesColón, Hondurasi
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1997-1998Long Island Rough Riders
1999Miami Fusion
2000Hampton Roads Mariners
2000Olimpia
2001Motagua
2001-2002Nacional
2002-2005Shanghai Shenhua
2006Omiya Ardija
2006Shanghai Liancheng
2007Motagua
2007Shanghai Shenhua
2008Herediano
2008-2009Marathón
Ekipi kombëtar
2001–2009Stampa:HONf36(17)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Saul Martínez (lindur më 29 Janar 1976) është një ish-futbollist Hondurasi.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin hondurasi ka luajtur 36 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:HONf
Vite Ndeshje Gola
2001 9 3
2002 2 4
2003 5 1
2004 11 2
2005 1 1
2006 0 0
2007 4 5
2008 1 0
2009 3 1
Gjithsej 36 17

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]