Saulces-Champenoises

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saulces-Champenoises
Komunë
noform
Pamje nga Saulces-Champenoises
Vendndodhja
Saulces-Champenoises is located in Franca
Saulces-Champenoises
Saulces-Champenoises
49°26′59″V 4°30′19″L / 49.449722222222°V 4.5052777777778°L / 49.449722222222; 4.5052777777778Koordinatat: 49°26′59″V 4°30′19″L / 49.449722222222°V 4.5052777777778°L / 49.449722222222; 4.5052777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.64 km2
Popullsia 218 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08130
INSEE 08401


Saulces-Champenoises është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Saulces-Champenoises ka një popullsi prej 218 banorë dhe sipërfaqe 22.64 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saulces-Champenoises – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale