Saulces-Monclin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saulces-Monclin
Komunë
noform
Pamje nga Saulces-Monclin
Vendndodhja
Saulces-Monclin is located in Franca
Saulces-Monclin
Saulces-Monclin
49°34′34″V 4°29′50″L / 49.576111111111°V 4.4972222222222°L / 49.576111111111; 4.4972222222222Koordinatat: 49°34′34″V 4°29′50″L / 49.576111111111°V 4.4972222222222°L / 49.576111111111; 4.4972222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.23 km2
Popullsia 716 banorë
Dendësia 35 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08270
INSEE 08402


Saulces-Monclin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Saulces-Monclin ka një popullsi prej 716 banorë dhe sipërfaqe 20.23 km², me një dendësi prej 35 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saulces-Monclin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale