Sault-Saint-Remy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sault-Saint-Remy
Komunë
noform
Pamje nga Sault-Saint-Remy
Vendndodhja
Sault-Saint-Remy is located in Franca
Sault-Saint-Remy
Sault-Saint-Remy
49°25′35″V 4°09′42″L / 49.426388888889°V 4.1616666666667°L / 49.426388888889; 4.1616666666667Koordinatat: 49°25′35″V 4°09′42″L / 49.426388888889°V 4.1616666666667°L / 49.426388888889; 4.1616666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.63 km2
Popullsia 173 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08190
INSEE 08404


Sault-Saint-Remy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Sault-Saint-Remy ka një popullsi prej 173 banorë dhe sipërfaqe 9.63 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sault-Saint-Remy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale