Sault-lès-Rethel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sault-lès-Rethel
Komunë
noform
Pamje nga Sault-lès-Rethel
Vendndodhja
Sault-lès-Rethel is located in Franca
Sault-lès-Rethel
Sault-lès-Rethel
49°29′44″V 4°21′56″L / 49.495555555556°V 4.3655555555556°L / 49.495555555556; 4.3655555555556Koordinatat: 49°29′44″V 4°21′56″L / 49.495555555556°V 4.3655555555556°L / 49.495555555556; 4.3655555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.45 km2
Popullsia 1932 banorë
Dendësia 300 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08300
INSEE 08403


Sault-lès-Rethel është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Sault-lès-Rethel ka një popullsi prej 1932 banorë dhe sipërfaqe 6.45 km², me një dendësi prej 300 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sault-lès-Rethel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale