Savigny-sur-Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Savigny-sur-Aisne
Komunë
noform
Pamje nga Savigny-sur-Aisne
Stema_figura
Vendndodhja
Savigny-sur-Aisne is located in Franca
Savigny-sur-Aisne
Savigny-sur-Aisne
49°21′35″V 4°43′38″L / 49.359722222222°V 4.7272222222222°L / 49.359722222222; 4.7272222222222Koordinatat: 49°21′35″V 4°43′38″L / 49.359722222222°V 4.7272222222222°L / 49.359722222222; 4.7272222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.41 km2
Lartësia 101 m (m.n.d.)
Popullsia 376 banorë
Dendësia 36 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08400
INSEE 08406


Savigny-sur-Aisne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Savigny-sur-Aisne ka një popullsi prej 376 banorë dhe sipërfaqe 10.41 km², me një dendësi prej 36 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Savigny-sur-Aisne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale