Sayuri Yamaguchi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sayuri Yamaguchi
Të dhënat personale
Emri i plotëSayuri Yamaguchi
Data e lindjes (1966-07-25) 25 Korrik, 1966 (54 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1981–1988Shimizudaihachi SC
1989–1995Suzuyo Shimizu FC Lovely Ladies
1996–2000Tasaki Perule FC
Ekipi kombëtar
1981–1993Japonia29(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Sayuri Yamaguchi (山口 小百合 Yamaguchi Sayuri?, lindur më 25 Korrik 1966) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 29 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1981 2 0
1982 0 0
1983 0 0
1984 3 0
1985 0 0
1986 13 0
1987 0 0
1988 0 0
1989 0 0
1990 1 0
1991 9 1
1992 0 0
1993 1 0
Gjithsej 29 1

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]