Schiermonnikoog

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Schiermonnikoog (kthjellim).


Schiermonnikoog
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Schiermonnikoog.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Friesland – stema Friesland
Kryeqëndra Schiermonnikoog
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°29′21″V 6°12′08″L / 53.4891667°V 6.2022°L / 53.4891667; 6.2022 (Schiermonnikoog)Koordinatat: 53°29′21″V 6°12′08″L / 53.4891667°V 6.2022°L / 53.4891667; 6.2022 (Schiermonnikoog)
Sipërfaqja 199,07 km2
Popullsia 941 banorë 2010
Dendësia 4,73 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0519
Kodi Postar 9166
Kodi statistikor 0088
Schiermonnikoog is located in Hollandë
Schiermonnikoog
Schiermonnikoog
Schiermonnikoog – harta_foto
www.schiermonnikoog.nl

Schiermonnikoog është një komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 199.07 km² dhe popullsi 941 banorë[1]. Schiermonnikoog është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Friesland