Schinnen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Schinnen (kthjellim).


Schinnen
—  komuna  —
stema_figuraSchinnen vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Kryeqëndra Schinnen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°56′34″V 5°53′22″L / 50.942778°V 5.88944°L / 50.942778; 5.88944 (Schinnen)Koordinatat: 50°56′34″V 5°53′22″L / 50.942778°V 5.88944°L / 50.942778; 5.88944 (Schinnen)
Sipërfaqja 24,13 km2
Popullsia 13.398 banorë 2011
Dendësia 555,24 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 046
Kodi Postar 6155, 6174, 6365, 6436-6439
Kodi statistikor 0962
Schinnen is located in Hollandë
Schinnen
Schinnen
Schinnen – harta_foto
www.schinnen.nl

Schinnen është një komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 24.13 km² dhe popullsi 13398 banorë[1]. Schinnen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu