Sedan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sedan
Komunë
noform
Pamje nga Sedan
Stema_figura
Vendndodhja
Sedan is located in Franca
Sedan
Sedan
49°42′07″V 4°56′25″L / 49.701944444444°V 4.9402777777778°L / 49.701944444444; 4.9402777777778Koordinatat: 49°42′07″V 4°56′25″L / 49.701944444444°V 4.9402777777778°L / 49.701944444444; 4.9402777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.28 km2
Lartësia 157 m (m.n.d.)
Popullsia 20548 banorë
Dendësia 1262 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08200
INSEE 08409
Faqja Zyrtare http://www.sedan.fr


Sedan është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Sedan ka një popullsi prej 20548 banorë dhe sipërfaqe 16.28 km², me një dendësi prej 1262 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sedan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale